Zpracování osiva

Nabízíme kompletní sortiment strojů a zařízení k účinnému a zároveň šetrnému čištění a zpracování šišek a semen jehličnatých a listnatých dřevin.   

Komorová Sušička DL 1200

Sušička je univerzální zařízení s ekonomickým provozem fungující v širokém rozsahu teplot.

Horizontální třídička osiva

Horizontální třídička doplněná vzduchovým kanálem slouží třídění k a čištění osiva. Jedná se o univerzální zařízení, na kterém se zpracovávají semena různých velikostí, od drobných semen blahovičníku až po bukvice.

Horizontální třídička MINI

Horizontální třídička MINI se skládá ze dvou sít a vestavěného vzduchového kanálu.

Sušička DL600

Sušička BCC v provedení MINI je vhodná k sušení šišek, semen, bobulí, ovoce, pylu atd.

Zaklíčovací stůl

Test klíčivosti slouží k určení podílu semen, která za optimálních podmínek (světlo, teplota, vlhkost) vyklíčí.

Gravitační třídička

Gravitační třídička slouží k roztřídění semen na plná, prázdná a částečně vyvinutá. Vedlejším účinkem třídění je i vyčištění osiva od drobných mechanických nečistot.

Gravitační třídička MINI

Gravitační třídička MINI je zařízení sloužící k roztřídění osiva na prázdná, částečně vyvinutá a plně vyvinutá semena. Během třídění se osivo zároveň vyčistí od lehkých mechanických nečistot a prachu.

Vysokozdvižný vozík k sušičce

Vysokozdvižný vozík je velkým pomocníkem při manipulaci s bednami do sušiček BCC.

Vodní třídička

Vodní třídička slouží k vytřídění mechanicky poškozených semen, semen poškozených hmyzem, částeček pryskyřice a jiných částic tvarem připomínajících semena, avšak s jinou objemovou hmotností.

Prevac

Prevac slouží k oddělení mechanicky poškozených semen. Principem je natlačení tekutiny (obvykle vody) do prasklin v obalu semene.

Luštička a odkřídlovačka 800

Luštička a odkřídlovala 800 od BCC je kompaktní, víceúčelové zařízení používané k předčištění, luštění o okřídlení semen. Po osazení peletizační sadou ho lze použít i k peletizaci drobných semen.

Luštička a odkřídlovačka 1300

Luštička a odkřídlovala 1300 od BCC je velkokapacitní, víceúčelové zařízení používané k předčištění, luštění o odkřídlení semen.